Ana Sayfa | Site Ağacı | Arama 
Ana Sayfa  
 
Müzeler ve Örenyerleri


Yerel etkinlikler

Fotoğraf Galerisi

Çankırı Türküleri

Yıldıztepe Telesiyejinde Basın Mensuplarına 1.6 km.lik beyaz yolculuk

Valimiz Vahdettin Özcan’ın daveti üzerine İlimize davet edilen Ulusal Basın Mensupları ile yerel basın mensupları Çankırı Ilgaz Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesinde bulunan Yıldıztepe Telesiyejinde Vali Özcan ile birlikte telesiyeje bindiler.

1.6 km.lik bölgenin en uzun tesisi özelliğini de taşıyan Yıldıztepe Telesiyeji ile Yıldızkule’ye 17 dakikada çıkan basın mensupları  Yıldızkule’de Ilgaz’ın muhteşem manzarasını da izleme fırsatı buldular.  Burada kar botuna da binen basın mensupları tekrar dönüş için telesiyeje binilerek kar yağışı altında Ilgaz manzarasını izleyerek 15 dakikada Yıldıztepe’ye indiler.

Vali Özcan, Yıldıztepe Kayak Merkezini yerinde gören ve gezen basın mensuplarının sorularını cevapladı ve Yıldıztepe’ye yatırımcıları ve kayakseverleri davet etti.

Ilgaz’da kurulan Kayak Takımı öğrencilerinin kayak yaptığı Yıldıztepe’de Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi İmdat Yarım tarafından basın mensuplarına bilgi verildi.

İmdat Yarım, 1500 metrede kayak yapılan tek bölgenin Yıldıztepe olduğunu, Türkiye’de kayak sezonunun üç ay olduğunu ve bu sezon boyunca Yıldıztepe de de kar olduğunu, telesiyej ile 1500 metre ile başlayan telesiyej yolculuğunun 1900 metre ile Yıldızkule’de tamamlanılarak isteyen kayak yaparak isteyenin yine telesiyej ile Yıldıztepe’ye inme imkanının olduğunu belirtti.

Burada Ilgaz’ın cabada yapılmış meşhur keşkeği sıcak sıcak ikram edildi ve Çankırı’ya dönüş için yola çıkıldı.  10 Ocak 2012   
yıldıztepe
 
yıldıztepe
Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1765 kez gösterilmiştir.