Ana Sayfa | Site Ağacı | Arama 
Ana Sayfa  
 
Müzeler ve Örenyerleri


Yerel etkinlikler

Fotoğraf Galerisi

Çankırı Türküleri

Çankırı Valiliği, İstanbul EMITT & Doğu Akdeniz Uluslar Arası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda

Aralık ayında İzmir’de gerçekleştirilen Travel Turkey Fuar ve Konferansında yer alan İlimiz 09-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “16. EMITT&Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”na da katılım için hazırlıklarını tamamladı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen fuar hazırlıkları çerçevesinde İlimizin tanıtımına katkıda bulunan kurumlar ile turizme hizmet eden tesis ve işletmeler de fuarda yer alacaklar.

İlimizin kültürel değerleriyle, turizm potansiyelimizin ana unsurlarını ön plana çıkartan Çankırı Standında; Taş Mescit, Tuz Mağarası ve İnandıktepe Vazosunun büyük boy maketleri, Yıldıztepe Turizm Merkezine ait fotoğraflar ile Yaran Köşesi yer alacak. Bunun yanında Çankırı’mızın değerlerini tanıtan çeşitli broşür, dergi ve basılı eserlerde standımızda bulunacak.

Fuar alanı 12 numaralı salonda bulunan Çankırı Standını ziyaret edenlere bu yıl ilk kez el değirmeninde çekilmiş kaya tuzunun yanı sıra kızılcık eğşisi ve küpecik peyniri ili yapılan ince ekmek muskası ikram edilecek. Ayrıca standımız gezen ilgililere çeşitli hediyelerde takdim olunacak.

09-10 Şubat Perşembe ve Cuma günleri turizm profesyonellerine hitap edecek fuar, 11-12 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri halkın ziyaretine açık olacak.
fuar

Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1734 kez gösterilmiştir.